Strona 1 z 3
Rozwijany początkowo do celów inżynierii chemicznej i nuklearnej przez Brytyjski Instytut Nuklearny (UK Atomic Energy Authority), CFX ostatecznie stał się narzędziem do rozwiązywania ogólno-przepływowych problemów. Dzięki łatwo przystępnemu i intuicyjnemu interfejsowi graficznemu oraz podobnie szerokich możliwościach jak Fluent, CFX z łatwością zgromadził sporą rzeszę użytkowników.
CFX doskonale sprawdzi się zarówno w rękach konstruktorów i designerów z ogólną wiedzą inżynierską ale również dla specjalistów wymagających bardziej dogłębnej kontroli nad symulacją. Do dyspozycji dostajemy szereg najczęściej używanych modeli turbulencji, modele do zjawisk termicznych (przewodzenie, konwekcja i radiacja), modele wielofazowe a nawet spalania i reakcji chemiczne.

Dodatkowe korzyści można uzyskać łącząc CFX’a z produktami do pre-processingu zagadnień maszyn wirnikowych – BladeModeler oraz TurboGrid. Są to dedykowane narzędzia do tworzenia geometrii i tworzenia wysokiej jakości siatek strukturalnych dla tego typu zagadnień. Razem stanowią idealną paczkę do obliczeń turbo.
- Poprzedni artykuł
- Następny artykuł »»