Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

oprogramowanie bg

Light Modeling reference

ANSYS SPEOS to narzędzie przeznaczone do symulacji promieni świetlnych, pozwalające zaprojektować kompletny system optyczny szybko i dokładnie.

human interfacesLepsze zrozumienie i kontrola zachowania światła w projektowanym produkcie daje możliwość udoskonalania go na każdym etapie jego projektowania. Symulacja w SPEOS pomaga dopracować kwestie wydajności i zgodności z produktu pod konkretne certyfikacje i normy.

SPEOS poprawia szybkość projektowania i renderowania urządzeń optycznych, jak i optoelektronicznych, tj. światła samochodowe, wyświetlacze i kamery. Projektanci mogą teraz bezproblemowo modelować skomplikowane zintegrowane zadania inżynierii mechanicznej i optycznej za pomocą oprogramowania CAD.

Aby ułatwić pracę konstruktorów, obecne wersje oprogramowania ANSYS SPEOS współdziałają w obrębie interfejsu wiodących platformam CAD, takich jak: CATIA V5, NX, SOLIDWORKS, Creo Parametric.

SPEOS to najbardziej realistyczne rozwiązanie do ulepszania istniejących i tworzenia nowych, innowacyjnych systemów optycznych.BlackBody Bonsai OLED Lamp SPEOS reference

Z biegiem lat ANSYS SPEOS stał się prawdziwym wyznacznikiem najwyższego standardu symulacji światła. Większość dzisiejszych systemów oświetleniowych: przewodniki świetlne, wyświetlacze, czujniki, systemy śledzenia, projekcje obrazów, okulary VR, rozpoznawanie palców, sprzęt biomedyczny, a nawet implanty wewnątrzgałkowe są tworzone dzięki Technologii ANSYS SPEOS.

Przemysł samochodowy oraz lotniczy w bardzo szerokim zakresie korzystają z technologii SPEOS. Przy jego użyciu projektowane są nowe modele samolotów , jak i samochodów; także ich kokpity, sterownie oraz przestrzeń pasażerska są konstruowane i testowane w środowisku ANSYS.

Wirtualne makiety OPTIS charakteryzuje tak wysoka dokładność, iż na ich podstawie projektant może podejmować decyzje dotyczące kształtu powierzchni oraz zastosowanych na nich materiałach, zmaksymalizować widoczność i czytelność informacji, poprawić komfort i bezpieczeństwo, a nawet więcej - zoptymalizować postrzegany odbiór produktu zgodnie z zadanymi przez projektanta wytycznymi. 

 

Dlaczego warto inwersować w symulację

 

 

Więcej o ANSYS Optis

 

ANSYS WORKBENCH

SZKOLENIA

ZASTOSOWANIA

STREFA AKADEMICKA