Grafika3ANSYS posiada jeden z najdłużej rozwijanych kodów mechanicznych na rynku. Efektem jest bardzo szeroka funkcjonalność ale i prostota i intuicyjność interfejsu. Dzięki temu praca w ANSYS jest skupiona na jej inżynierskich aspektach a nie wokół zapamiętywania komend lub skomplikowanego schematu pracy. 

Co do struktury, oprogramowanie ANSYS ma budowę modułową. Dzięki temu możemy proponować naszym Klientom oprogramowanie przystosowane do rodzaju prowadzonych prac projektowych: od prostych symulacji statyczych i liniowych po silnie nieliniowe (wybuchy, zderzenia itd.) i symulacje sprzężone - wykorzystujące inne "fizyki" takie jak mechanika płynów czy elektromagnetyzm. 

Wszystkie moduły ANSYS funkcjonują w jednym, spójnym środowisku pracy - ANSYS Workbench. Dzięki temu jedna siatka elementów skończonych, jedna geometria lub zestaw warunków brzegowych może być wykorzystywany w wielu różnych symulacjach. 

 

Tabela możliwości modułów mechanicznych ANSYS

 

 

Folder informacyjny o produktach ANSYS

 

 

ANSYS Workbech

 

workbench assy

Wszystkie produkty ANSYS do symulacji mechanicznych funkcjonują na platformie ANSYS Workbench, co daje dostęp inżynierom do najlepszej na rynku platformy do pre i postprocessingu. Artykuł zawiera krótki opis funkcjonalności tych produktów. 

ansysadditivemanufacturing.5b21de2c00e84ANSYS Additive Manufacturing - nowe produkty ANSYS do symulacji procesu produkcji addytywnej pomagają zmniejszyć ilość nieudanych prób oraz zweryfikować jakie czynniki procesu mają decydujący wpływ na własności mechaniczne wytworzonego elementu.  

 

LS DYNA3LS-DYNA to niekwestionowany lider technologii w dziedzinie symulacji wysoce nieliniowych zjawisk szybkozmiennych takich jak zderzenia, przebicia, wybuchy. Jest powszechnie używany w przemyśle samochodowym, lotniczym i wojskowym. Jego elastyczność umożliwia również stosowanie go do symulacji procesów technologicznych.

acp icon

 ANSYS Composite ProPost to łatwy w użyciu PrePost do tworzenia symulacji zachowań materiałów kompozytowych.

ds61Podstawowe moduły do analiz mechanicznych ANSYS posiadają tę zasadniczą przewagę nad typowymi dodatkami do systemów CAD, że funkcjonują na platformie ANSYS Wotkbench. Użytkownik ma duże możliwości w zakresie optymalizacji i analiz typu "what if" oraz cały szereg specjalizowanych narzędzi do pre i postprocessingu. 

Obecnie ANSYS silnie rozwija linie produktów Discovery Live które jeszcze lepiej spełniają oczekiwania konstruktorów.  

bridgeMES dla konstruktorów i inżynierów budownictwa. CivilFEM to nakładka na oprogramowanie ANSYS pozwalająca na łatwą weryfikację normową konstrukcji budowlanych. 

fatigue suspension safety factor

ANSYS Fatigue to moduł rozszerzający możliwości środowiska Workbench o analizy zmęczeniowe.

 

 

pro wynikiDo niedawna struktura licencji mechanicznych ANSYS była dość skomplikowana. ANSYS mocno ją uprościł ale zmienił przy tym nazewnictwo. Dla osób, dla których punktem referencyjnym jeszcze są stare nazwy licencji do symulacji mechanicznych ANSYS zebraliśmy w poniższym artykule ich opis.