Discovery Live external flow racecar AANSYS od lat zaskakuje swoimi rozwiązaniami technologicznymi. Począwszy od pierwszego interfejsu użytkownika, przez platformę Workbench po ANSYS AIM - ANSYS Inc. jest wierny swojej wizji demokratyzacji symulacji komputerowej. We wrześniu nastąpi prezentacja nowego produktu, który kolejny raz doprowadzi do trzęsienia ziemi na rynku.

ANSYS AIM to nowy produkt, który został zbudowany na istniejących solverach ANSYS i jest skierowany głównie do konstruktorów dla których ważne jest uzyskanie wiarygodnych wyników aby poprawnie ocenić koncepcję lub wstępnie zweryfikować projekt. ANSYS AIM posiada możliwości obliczeniowe z zakresu mechaniki płynów, statyki liniowej i analiz elektromagnetycznych.

Premiera ANSYS 17.2

ANSYS 17.2 - już jest dostępny

Premiera ANSYS 17.0

ANSYS 17.0 - już jest dostępny

W dniu 1go maja 2014, ANSYS poinformował, że nabył firmę SpaceClaim Corporation, wiodącego dostawcę oprogramowania do szybkiego i intuicyjnego modelowania 3-D dla inżynierów. 
Przypominamy, że ANSYS SpaceClaim już od jakiegoś czasu pełni rolę alternatywnego do ANSYS DesignModelera narzędzia do szybkiego przygotowania i naprawy geometrii. O zaletach tego produktu mogli się również ostatnio przekonać uczestnicy warsztatów podczas konferencji Symulacja 2014. Więcej informacji nt produktu ANSYS SpaceClaim pod niniejszym linkiem.