Wprowadzenie do UDF'ów
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www_joomla2017/components/com_gwbookings/views/training/tmpl/default.php on line 19
Cena standardowa | 900,00 PLN/netto |
Klienci MESco z aktywną usługą TECS | 700,00 PLN/netto |
Pracownicy wyższych uczelni | 700,00 PLN/netto |
Studenci (Studia dzienne 1 oraz 2 stopnia) | 500,00 PLN/netto |
Funkcja użytkownika (UDF - User Defined Function) jest funkcją tworzoną w języku C, która następnie łączona jest z solwerem Fluent'a. Umożliwia dostosowanie Fluent'a do własnych potrzeb. Kurs Wprowadzenie do UDF-ów zapoznaje uczestników z podstawowymi zasadami budowania i wykonywania funkcji użytkownika. Omówione zostaną najczęściej używane funkcje UDF takie jak: zadawanie profilu na warunku brzegowym, zadawanie źródeł objętościowych, właściwości materiałowe czy inicjalizacja. W ramach kursu omówione zostaną również elementy języka programowania C, jednak zalecana jest podstawowa wiedza w tym zakresie.
Cel szkolenia:
Kurs Wprowadzenie do UDF-ów zapoznaje uczestników z podstawowymi zasadami budowania i wykonywania funkcji użytkownika. Omówione zostaną najczęściej używane funkcje UDF takie jak: zadawanie profilu na warunku brzegowym, zadawanie źródeł objętościowych, właściwości materiałowe czy inicjalizacja. W ramach kursu omówione zostaną również elementy języka programowania C, jednak zalecana jest podstawowa wiedza w tym zakresie.
Dla kogo?
Kurs jest skierowany do osób które chcą rozpocząć pracę z funkcjami użytkownika. Kurs obejmuje swoją tematyką podstawy teoretyczne i praktyczne ćwiczenia z tworzenia funkcji użytkownika w programie ANSYS Fluent . Uczestnik kursu powinien posiadać doświadczenie w symulacjach komputerowych i obsługi ANSYS Fluent w stopniu pozwalającym na samodzielne przeprowadzenie analizy.
-
Krótkie omówienie zasad języka C
-
Struktura danych we Fluencie
-
Sposoby kompilacji kodu
- Najważniejsze makra